Kamera Taşıyıcılar

Helikopter kamera

Profesyonel üç eksen kamera taşıma ve stabilizasyon sistemleri ile salınımsız ve titreşimsiz helikopter kamera ile havadan görüntüleme hizmetleri veriyoruz.

Helikopter kamera, havadan video çekimlerinde salınımsız, titreşimsiz görüntü için kullanmış olduğumuz profesyonel 3eksen stabilize kamera taşıma sistemleri. Profesyonel üç eksen kamera taşıma ve stabilizasyon sistemleri ile salınımsız ve titreşimsiz helikopter kamera ile havadan görüntüleme hizmetleri veriyoruz. Flyingshotz; son teknoloji ekipmanlar ile kullanmış olduğu havadan görüntüleme cihazlarındaki uçan kamera taşıma sistemleri, vibrasyonsuz temiz görüntüler elde edilmesini sağlar. Ekipmanlar üzerinde yer alan açısal ölçüm sensörleri ve  üç eksen gyrolar AR-GE çalışmalarımız sonucu üretmiş olduğumuz J10 Anti vibration jel sayesinde helikopter motorlarının oluşturmuş olduğu tüm frekansdaki titreşimlerin emilerek, kamera taşıma platformuna bu titreşimlerin ulaşması engellenir. Havadan video çekimi sırasında hiçbir sallantı ve titreşim kameraya asla ulaşmaz.Çekim sonucunda elde edilen görüntü tamamen titreşimsiz ve salınımsızdır, elde edilen kamera görüntüsü bir tripod üzerinde sabit duran kameradan daha stabildir.

Kamera taşıma platformları (3 axis gimbal, 3 eksen kamera mount) pilotun kontrol istasyonu dışında harici bir operator kumandası ile kontrol edilmektedir. Görüntü yönetmeninin istekleri ve çekimler öncesi belirlemiş olduğu sahneler doğrultusunda uçuş sırasında havadan çekim yapılırken,yer istasyonunda yer alan kumanda kontrolleri ile video kameranın veya fotoğraf makinesinin, zoom, follow fokus ve shutter kontrolleri  yer istasyonundan kontrol edilebilmektedir.

Kamera taşıyıcı sistemlerimizin özellikleri

  • 100gr – 4000gr arası ağırlıktaki tüm kameraları taşıyabilir.
  • 3 eksende stabilizasyona yapabilir.
  • 360 derece PAN  yapabilir. (Auto kompanse ve operatör kontrolü uyumu mikrosaniyeler içerisinde gerçekleşir.)
  • 180 derece TİLT  yapabilir. (Auto kompanse ve operatör kontrolü uyumu mikrosaniyeler içerisinde gerçekleşir.)
  • 45 Derece Manual dutch hareketi yapabilir. (Yer istasyonundan, ufuk çizgisi su terazisi ayarı uçuş süresince değiştirebilir.)
  • Sistem kamera operatörünün sert stick hareketlerini absorbe eder.
  • Helikopterden gelen hava şartlarına bağlı sallantılar  özel j10 vibratörler sayesinde indirgenir.
  • Tüm DSLR Makinalar ile uyumludur.
  • Sinema kameraları taşıyabilir. (Hangi kameralar ile uçuş yapabildiğimizi görmek için kameralarımız sayfasına bakabilirsiniz.)

 

Flyingshotz özel projeler doğrultusunda farklı kamera taşıma platformları hazırlayabilmektedir. Bu kapsamda 360 derece havadan fotoğraf ve havadan video çekimleri tek bir platform üzerinden en basit ve kolay şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

 

Uçan Kamera Platformu: SKYGIMBAL-3X CAMERA MOUNT

Yetenekler: Panasonic Lumix GH2, Panasonic Lumix GH3, Sony PJ760VE,Sony NEX5N, Sony Nex7, Canon 6D, Canon 7D, Canon 5DM2-M3, RED SCARLET-X, RED ONE,

Gimbal: 360 derece ”PAN”  –  180 derece ”TİLT” –  Gyro Stabilize 60 derece ”ROLL”  –  45 derece manual ”DUTCH”

 

helikopter kamera ekipmanlarimiz flyingshotz 1 helikopter kamera ekipmanlarimiz flyingshotz 2 helikopter kamera ekipmanlarimiz flyingshotz 3 helikopter kamera ekipmanlarimiz flyingshotz 4 helikopter kamera ekipmanlarimiz flyingshotz 5 helikopter kamera ekipmanlarimiz flyingshotz 6 helikopter kamera ekipmanlarimiz flyingshotz 7 helikopter kamera ekipmanlarimiz flyingshotz 8 helikopter kamera ekipmanlarimiz flyingshotz 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili bağlantılar: Helikopter kamera

Önceki sayfa: Helikopterlerimiz

Sonraki sayfay: Kameralarımız

FM – Fuber Medya Prodüksiyon Havadan Fotoğraf, Video Çekimi ve Gör. Hiz. Ltd. Şti.
Adnan Kahveci Mh.Kafkas Cd. Akkent Residence 27J K:1 NO:1 Beykent / İST.
7 /24 Tel:+90 0507 5990029
Kamera Taşıyıcılarflyingshotz